WorkSpace Ukraine
|
Просмотров: 12

О нас

Робота у Польщі користується популярністю серед мешканців Європи. Це держава, куди українські громадяни найчастіше іммігрують на заробітки.

Найчастіше українці обирають легальну роботу в Польщі з об’єктивних причин:

  • Польський роботодавець пропонує широкий спектр вибору робочих місць.
  • Сусідство України та Польщі – перевага для багатьох українців (невеликі витрати коштів та часу).
  • Подоланий мовний бар’єр (польська мова схожа на українську).
  • Робота в Польщі безвіз.
  • Наявність агентств, які пропонують допомогу у різних питаннях.
  • Постійно зростає попит роботодавців на робочу силу.

1 січня 2018 року почали діяти нові правила роботи у Польщі для громадян інших країн.

В офіційному законодавстві йдеться про те, що кожен, хто хоче працевлаштуватися в Республіці Польща, має отримати дозвіл на роботу у Польщі. Особливістю цього документа є письмова угода роботодавця, який готовий надати роботу іноземцю. І оплатити реєстрацію свого нового робітника (приблизно 30 злотих).

Перелік важливих документів згідно з новими правилами працевлаштування у Польщі:

  • Дозвіл на роботу в Польщі – надається для всіх видів роботи, різних сфер, за винятком сезонної роботи.
  • Дозвіл на сезонну роботу – видається лише у тих напрямках, робота в яких вважається як сезонна.

Дозвіл на роботу – шанс офіційно працевлаштуватися. У ньому йдеться про бажання надати роботу іноземцю. Цей документ видається не всім громадянам Європи. Але жителям України, Росії, Грузії, Вірменії, Молдови, Білорусії отримати дозвіл цілком реально. Тому іноземець зобов’язаний працювати лише у роботодавця, тому що він видав дозвіл.

Також існує 5 видів дозволів. У кожного є свої особливості, які залежать від напряму роботи та від того, хто працевлаштовується.

Дозвіл на сезонну роботу – термін роботи становить приблизно 6 місяців. У цьому випадку роботодавець також має сплатити 30 злотих.

Для легального працевлаштування необхідно:

  • Наявність дозволу.
  • Біометричний паспорт.
  • Медичний страховий поліс на період візи;
  • Дотримання правил роботи.
  • Трудовий договір.

В січні 2022 року президент Польщі Анджей Дуда підписав низку змін до законів, що спрощують працевлаштування іноземних громадян, зокрема українців.

Нововведення для українських заробітчан

Відповідно до змін громадяни України та ще п’яти країн зможуть працювати у Польщі не 6 місяців, як це було раніше, а 2 роки без дозволу на роботу, а на підставі декларації про доручення роботи.

Досі право на доручення роботи іноземцю дозволяло працевлаштування у Польщі протягом шести місяців на рік, отримання наступної декларації вимагало піврічної перерви.

Також, щоб подати заяву на карту перебування, українцям не потрібно буде надавати довідки про місце проживання в Польщі та постійне джерело доходу. Тепер перевірятимуть, тільки якщо в іноземця гарантована робота із зарплатою не нижчою за мінімальну.

Підтвердити своє соціальне забезпечення громадянин України зможе, надавши договір працевлаштування із зазначеною заробітною платою.

Крім того, до переліку обставин, які не вимагають від іноземця видачі нової посвідки на проживання та роботу, внесено зміну посади зі збільшенням зарплати.

Але це не все: з 2022 року Польща підвищує мінімальну оплату праці. За довгостроковими трудовими контрактами мінімальна зарплата підвищується до 2363,56 злотих на руки (близько 15 800 тис. гривень), а мінімальна погодинна ставка за короткостроковими договорами – до 13,91 злотих чистими (близько 95 гривень).

Фотогалерея

#
Адрес
Промислова, 50/52, Ровно
#
Телефон
#
Веб-сайт
https://wspace.com.ua/